TROYA Yılında Tevfikiye Köyü ve Troya Milli Parkında Yapılan Çalısmalar Devam Ediyor


cioi

Troya Milli Parkında ve Tevfikiye Köyünde Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve OPET tarafından sürdürülen yenileme ve rehabilitasyon  çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Orhan TAVLI, öncesinde ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, OPET Sosyal Sorumluluk Projeleri Çanakkale Saha Sorumlusu Fatma Hacıalioğlu ve beraberindekilerle fidan dikimi yaptı.     

Vali Orhan TAVLI,  2018 TROYA YILI çalışmaları kapsamında Çanakkale Valiliği ve OPET tarafından imzalanan protokol kapsamında OPET’in Tevfikiye Köyü’nde yaptığı yenileme ve rehabilitasyon çalışmalarını inceleyerek OPET Sosyal Sorumluluk Projeleri Çanakkale Saha Sorumlusu Fatma Hacıalioğlu’ndan çalışmaların son durumuyla ilgili bilgi aldı.           

  İl Özel İdaresi tarafından bölgede tamamlanan içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla, yapımı devam eden köy içi yol, çevre ve meydan düzenlemelerini de yerinde inceleyen Vali Orhan TAVLI, yapılan çalışmaların son durumuyla ilgili Vali Yardımcısı-İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü’ den bilgi aldı.

Vali Orhan Tavlı, PTT tarafından telefon kablolarının yer altına alınması çalışmalarını da yerinde inceleyerek PTT çalışanlarına teşekkür etti.   Elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarının da UEDAŞ tarafından yürütüleceği müjdesini verdi.

Köy kahvesinde vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Orhan TAVLI, vatandaşlarla sohbet ederek 2018 TROYA Yılı ile beraber köyde yapılan çalışmaların değerlendirmesini yaptı.  

Yapılan çalışmalarla Tevfikiye Köyü TROYA dönemini yaşatan binaları ve figürleri ile tarihi bir doku kazanarak bölgenin turizm potansiyeline sağlayacağı katkıları vatandaşlarla değerlendiren  Vali Orhan TAVLI, vatandaşların önerileri, taleplerini dinledi.cioi cioi
cioi cioi

 
 
Görüntülenme Sayısı : 0
 
 
 
 
 
 
 
KARAR ORGANLARI
 
 
KURUMSAL YAPI
 
 
 
 
 
 


Tüm Hakları Saklıdır © 2015
Çanakkale İl Özel İdaresi
Barbaros Mah. Atatürk Cad. No: 215 17020 - ÇANAKKALE
Telefon: (0286) 220 00 22 - Santral.