Sehit Fatih Duru İlkokulu Düzenlenen Törenle Açıldı


cioiHakkâri’nin Dağlıca bölgesinde terör saldırısında şehit düşen Piyade Onbaşı Fatih Duru, Ezine’de adının verildiği İlkokulda yaşatılacak. 

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan toplam maliyeti 6.087.683,23 TL olan Şehit Fatih Duru İlkokulu 4 katlı ve 12 derslikli olarak inşa edildi.

Şehit Fatih Duru’nun Annesi Azime Duru ve ağabeyi Muhsin Duru’nun da katıldığı İlkokulun açılış töreninde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Şehit Fatih Duru İlkokulu öğrencisi Ahmet Çobanoğlu okulla ilgili teşekkürlerini dile getiren bir konuşma yaptı.   

Açılış programında; Vali Orhan TAVLI, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili-Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN,  Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Ezine Kaymakamı Ali İkram TUNA, Ezine Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ birer konuşma yaptılar.

Şehit Fatih Duru İlkokulunun açılışı dualarla ve “hayırlı olsun” temennileriyle yapıldıktan sonra Vali Orhan TAVLI, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili-Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN,  Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU okulda öğrencilerle bir araya geldiler.
cioi cioi
cioi cioi

 
 
Görüntülenme Sayısı : 596
 
 
 
 
 
 
 
KARAR ORGANLARI
 
 
KURUMSAL YAPI
 
 
 
 
 
 


Tüm Hakları Saklıdır © 2015
Çanakkale İl Özel İdaresi
Barbaros Mah. Atatürk Cad. No: 215 17020 - ÇANAKKALE
Telefon: (0286) 220 00 22 - Santral.