KÖYDES İl Tahsisat Komisyon Toplantısı Yapıldı


cioi2019 Yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi uygulama usul ve esaslarının tespit edildiği 24.04.2019 tarih ve 2019/1011 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı İle İlimize 30.525.683,00 TL KÖYDES ödeneği tahsis edilmiştir.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı Çanakkale Valisi Sayın Orhan TAVLI başkanlığında gerçekleştirildi. 

Toplantıya; Vali Yardımcısı- Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Abdullah KÖKLÜ, Kaymakamlar, İl Sağlık Müdürü Sayın Ali Taşçı, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Sayın Ömer Bolat, İl Tarım ve Orman Müdürü Vekili Sayın Mehmet Sezer, İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Sadık Göğüsgeren, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresinin ilgili birim müdürleri ve teknik personeli katıldı. 

Toplantıda; Köylerimizin, içme sularının sağlıklı ve ihtiyacı karşılayacak hale getirilmesi, köy yollarının standartlarının yükseltilmesi, küçük ölçekli sulama alt yapılarının yenilenmesi ile köy atık su alt yapılarının iyileştirilmesi için Cumhurbaşkanı Kararı İle İlimize tahsis edilen 30.525.683,00 TL KÖYDES ödeneğinin ilçelere dağılımı görüşülerek karara bağlandı.

KÖYDES projelerinin de son durumları, işlerin fiziki ve maddi gerçekleşmesi oranları da değerlendirildiği toplantıda, yürütülecek projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulmasının ardından, ödeneklerin verimli, etkin ve hızlı şekilde kullanılması kararı alındı.

cioi cioi

 
 
Görüntülenme Sayısı : 570
 
 
 
 
 
 
 
KARAR ORGANLARI
 
 
KURUMSAL YAPI
 
 
 
 
 
 


Tüm Hakları Saklıdır © 2015
Çanakkale İl Özel İdaresi
Barbaros Mah. Atatürk Cad. No: 215 17020 - ÇANAKKALE
Telefon: (0286) 220 00 22 - Santral.