Gestas Gelibolu Gemisini Filosuna Kattı


cioiÇanakkale İl Özel İdaresiʼnin bir iştiraki olan Çanakkale’nin Deniz Ulaşım Şirketi GESTAŞ, 15 ayda, 150 kişilik bir ekibin çalışmasıyla Aksoy Tersanesi’nde inşa edilen “Gelibolu” gemisini filosuna kattı.

Vatandaşlara hızlı, konforlu ve güvenli hizmet sunan GESTAŞ’ın 110 araç, 576 yolcu kapasiteli     üstün teknolojik özelliklere sahip  “Gelibolu” gemisi dörtlü pervane sistemiyle emniyetli ve hızlı seyir yapabiliyor.  

Vali Orhan TAVLI, Kabatepe-Gökçeada hattında hizmet vermek üzere Kabatepe Limanına hareket eden  “Gelibolu”  Gemisiyle ilgili GESTAŞ Grup Müdürleri Ahmet Kaldırım, Muzaffer Erdaş, GESTAŞ İskele Operasyon Müdürü Naci Gündoğdu ve GESTAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın’dan bilgi aldı. 

Kamu yararını gözeterek kaliteli ve güvenli deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ’ın “Gelibolu”   Gemisi  araç güvertesinde yer alan asma kat sayesinde daha fazla araç taşıyabiliyor.

88 metre boy, 16.80 metre en ölçüleriyle de geniş bir araç güverteye sahip  olan “Gelibolu” gemisi  14 knot hızla seyir yapabiliyor. 

Gemiyle ilgili bilgi alan Vali Orhan TAVLI, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik ve  Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya ile beraber  yeni geminin hayırlı olması temennisinde bulundu.cioi cioi

 
 
Görüntülenme Sayısı : 0
 
 
 
 
 
 
 
KARAR ORGANLARI
 
 
KURUMSAL YAPI
 
 
 
 
 
 


Tüm Hakları Saklıdır © 2015
Çanakkale İl Özel İdaresi
Barbaros Mah. Atatürk Cad. No: 215 17020 - ÇANAKKALE
Telefon: (0286) 220 00 22 - Santral.