Gelibolu Yeni Feribot İskelesinin Temeli Atıldı


cioiVatandaş odaklı anlayışla hizmet veren Çanakkale İl Özel İdaresi ve Çanakkale’nin Deniz Ulaşım Şirketi GESTAŞ,  Gelibolu Yeni Feribot Terminaliyle hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor.

Çanakkale’nin Deniz Ulaşım Şirketi GESTAŞ’ın vatandaşlara daha hızlı, konforlu ve güvenli hizmet verme imkânı sağlayacak olan Gelibolu Yeni Feribot Terminalinin temel atma programı, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve mehteran gösterisiyle başladı.

40 Bin metrekare alana kurulu Gelibolu Yeni Feribot Terminalinin temel atma programında; Vali Orhan TAVLI, Çanakkale Milletvekili-Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent TURAN, Gelibolu Kaymakamı Hakan KILINÇKAYA,  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 4. Bölge Müdürü Yusuf TAŞKAN, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan USLU birer konuşma yaptılar.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel ACER, Vali Yardımcısı Vekili-Eceabat Kaymakamı Turan YILMAZ, Vali Yardımcısı Vekili -Lâpseki Kaymakamı Tahir ŞAHİN, Vali Yardımcısı - İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah KÖKLÜ,  İl Genel Meclisi Başkanı Ömer ŞAHİN, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Gültekin YILDIZ, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan PINAR, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk SEMİZOĞLU, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent ÇETİN, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale    Milletvekili Adayları; Jülide İSKENDEROĞLU, Furkan SEZER, Fırat AKGÜN,  Bayırköy Muhtarı Cevdet DAĞBAŞI, Bolayır Köyü Muhtarı Adem CAN, Burhanlı Köyü Muhtarı Sezer DANABAŞ, Cevizli Köyü Muhtarı Metin MERCAN, Değirmendüzü Köyü  Muhtarı Ayhan AVCI, Demirtepe Köyü  Muhtarı Mehmet ERGÜL, Fındıklı Köyü Muhtarı Mustafa ÇOBAN, Güneyli Köyü Muhtarı Cahit KAYIŞOĞLU, Karainebeyli Köyü Muhtarı  Bilgin ÖZÇALIK, Kavaklı Köyü Muhtarı Mehmet TEZCAN, Kocaçeşme Köyü Muhtarı Mehmet MANDACI, Koruköy Muhtarı Şakir DİRLER, Ocaklı Köyü Muhtarı Hasan ŞEN, Sütlüce Köyü Muhtarı Ayhan ARSLAN, TAYFUR Köyü Muhtarı Erdal ORAKÇI, Yeniköy Muhtarı Ramiz GÜMÜŞ, Yülüce  Köyü Muhtarı Hasan ENGİN, Yazıcıdere Mahalle Muhtarı Feridun KAVAZLIOĞULLARI, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda, Gelibolu Yeni Feribot Terminalinin temelleri “dualarla” ve “hayırlı olsun” temennileriyle atıldı.

 Kamu yararını gözeterek kaliteli ve güvenli deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ, Gelibolu Yeni Feribot Terminaliyle; 2 ayrı terminali, 4 rampası,   otopark alanı, yolcu salonları,  hediyelik eşya satış yerleri ve kafeteryasıyla  modern bir tesisi Gelibolu ve Çanakkale’ye  kazandıracak.

Maliyeti 36 Milyon TL olan ve törenle temelleri atılan Gelibolu Yeni Feribot Terminalinin 18 ayda tamamlanması planlanıyor.

cioi cioi
cioi cioi

 
 
Görüntülenme Sayısı : 0
 
 
 
 
 
 
 
KARAR ORGANLARI
 
 
KURUMSAL YAPI
 
 
 
 
 
 


Tüm Hakları Saklıdır © 2015
Çanakkale İl Özel İdaresi
Barbaros Mah. Atatürk Cad. No: 215 17020 - ÇANAKKALE
Telefon: (0286) 220 00 22 - Santral.