Çanakkale Küçükkuyu-Midilli Hudut Kapısı Açıldı


cioiÇanakkale Boğazı dışında Bozcaada ve Gökçeada’ya ulaşım sağlayan, Güney Marmara hattında hizmet veren GESTAŞ, 2018 TROYA Yılında hizmet zincirine Çanakkale’nin turizm potansiyeline büyük bir katkı sağlayacak olan Ayvacık (Küçükkuyu) - Midilli seferlerini ekledi.   

Çanakkale Deniz Ulaşım Şirketi GESTAŞ ve Dentur Avrasya Grup işbirliği ile başlatılan Ayvacık (Küçükkuyu) - Midilli Seferlerinin yapılacağı Çanakkale Valiliği Ayvacık Kaymakamlığı Ayvacık Küçükkuyu Hudut Kapısı açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.     

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’ın mesajının okunarak duaların edildiği Ayvacık (Küçükkuyu) - Midilli seferlerinin açılış programında;  Vali Orhan TAVLI, Çanakkale Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent TURAN, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Selçuk SERT, Midilli- Petra Belediye Başkanı Antonis KELAYDITIS, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan USLU,  Dentur Yönetim Kurulu Başkanı Şenol MORGÜL, birer konuşma yaptılar.               

Yapılan konuşmaların ardından Vali Orhan TAVLI,  Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent TURAN, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Selçuk SERT ve beraberindekiler GESTAŞ Küçükkuyu Deniz Hudut Kapısında Ayvacık (Küçükkuyu) - Midilli Seferlerinin açılış kurdelasını keserek “hayırlı olsun” temennisinde bulundular.

Sonrasında Midilli Seferini yapacak DENTUR AVRASYA gemisine geçen, Vali Orhan TAVLI, Çanakkale Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent TURAN, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Selçuk SERT, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel ACER,  Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Vali Yardımcısı - İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah KÖKLÜ, Ayvacık Kaymakamı Cevat ÇELİK, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal SEL, Çanakkale Sahil Güvenlik Komutanı Alpaslan BAYSAL, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Gültekin YILDIZ, MHP İl Başkanı Hakan PINAR,Midilli- Petra Belediye Başkanı Keleiditis ANTONİOS, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan USLU,  Dentur Yönetim Kurulu Başkanı Şenol MORGÜL, protokol üyeleri ve vatandaşlarla kısa bir tür gerçekleştirildiler.    

2018 TROYA Yılında Çanakkale Turizmine katkı sağlayacak olan Ayvacık (Küçükkuyu) - Midilli seferlerinin açılış programından sonra Vali Orhan TAVLI, Çanakkale Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent TURAN ve beraberindekiler Dentur Avrasya Grubu tarafından verilen iftar programına katıldılar. 

cioi cioi
cioi cioi
cioi cioi

 
 
Görüntülenme Sayısı : 0
 
 
 
 
 
 
 
KARAR ORGANLARI
 
 
KURUMSAL YAPI
 
 
 
 
 
 


Tüm Hakları Saklıdır © 2015
Çanakkale İl Özel İdaresi
Barbaros Mah. Atatürk Cad. No: 215 17020 - ÇANAKKALE
Telefon: (0286) 220 00 22 - Santral.