Çanakkale Demokrasi Nöbetinde Buluştu


cioi15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler, Çanakkale İl Merkezinde gerçekleştirildi. Düzenlenen törenlerde 15 Temmuz Şehitleri anıldı.


Çanakkale İl Merkezinde 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlikler, akşam saatlerinde Çanakkale Cumhuriyet Meydanıʼnda Atatürk Anıtıʼna çelenk konulması ile başladı. Vali Orhan TAVLI, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Yücel Acer, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel,  Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Tamer Alpul, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yeşim Karadağ, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar, protokol üyeleri ve on binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayraklarıyla Milli Birlik için yürüdü. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlatılan ve Çanakkale İskelesi-Demokrasi Meydanıʼnda son bulan 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü esnasında kordon boyunca tekneler ve gemiler gösterileriyle yürüyüşe eşlik etti.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden program, Kuran Tilaveti ve Şehitlerimiz için duaların okunmasının ardından, Çanakkale Valisi Sayın Orhan TAVLIʼ nın 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü konuşması ile devam etti. Sayın Orhan TAVLIʼ nın sahneden inmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanʼın İstanbulʼdaki konuşması, meydanda kurulan ekranlardan canlı olarak yayınlandı. 10 bin bayrağın dağıtıldığı meydanda vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanʼın ekranlarda görünmesiyle birlikte büyük coşku yaşadı. Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz konuşmasının ardından 15 Temmuz Belgesel gösterimi ve Abdülkadir KATRA Çanakkale Sanat Tiyatrosu tarafından 15 Temmuz Destanı adlı tiyatro oyunu sergilendi. Ardından Şiirler okundu ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde bombalanan Türkiye Büyük Meclisinde gerçekleştirilen tören canlı yayında dev ekranlardan izlendi. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı İskele Demokrasi Meydanı’ndan kılınan sabah namazıyla devam etti. İskele-Demokrasi Meydanındaki Demokrasi Nöbeti 16 Temmuz 2017 Pazar günü gece saat 12:00 da sona erdi.
cioi cioi
cioi cioi

 
 
Görüntülenme Sayısı : 0
 
 
 
 
 
 
 
KARAR ORGANLARI
 
 
KURUMSAL YAPI
 
 
 
 
 
 


Tüm Hakları Saklıdır © 2015
Çanakkale İl Özel İdaresi
Barbaros Mah. Atatürk Cad. No: 215 17020 - ÇANAKKALE
Telefon: (0286) 220 00 22 - Santral.